«Балістика» – топовий виробник балістичного захисту в Україні

29.07.2024
1

З початком збройного протистояння з рф у 2014 році українське військо відчуло гостру потребу у якісному модернізованому спорядженні. Саме тоді була заснована компанія «Балістика», яка швидко зреагувала на виклики часу та нагальні запити військовослужбовців. Минуло 10 років, почалась повномасштабна війна. Виробник не змінив свого курсу і продовжує випускати та вдосконалювати балістичний захист, який нині займає одні з перших позицій у своєму сегменті. Доказом тому – численні схвальні відгуки споживачів та експертів.

Вплив на ринок

У вересні 2023 року відомий блогер і військовослужбовець Alex Saint (Олександр Святов) у своєму Telegram-каналі «Американський піхотинець» провів два опитування, щоб з’ясувати, хто є найкращим виробником військового спорядження в Україні. Друге місце підписники каналу віддали «Балістиці», яка поступилась лише компанії M-Tac.

Втім, той же M-Tac, чиїм ключовим напрямом є радше тактичний одяг та підсумки, використовує у своїх броневиробах балістичний захист від «Балістики». Ба більше, бронепакети від «Балістики» стоять також у виробах TurGear, A.T.A.K.A., а отже, фактичний відсоток вибору бренду значно більший. Довіра інших провідних виробників на практиці засвідчує високу якість продукції «Балістики» та репутацію, яку бренд зумів вибудувати за десять років.

І справді, люди в коментарях під згаданими опитуваннями віддають перевагу броні від «Балістики» й одягу від M-Tac. Багато коментаторів також наголошували на надійності та оптимальному співвідношенні ціни та якості в оснащенні від «Балістики». Не менше користувачів тішить клієнтоорієнтований сервіс, що робить співпрацю з компанією ще більш приємною.

Думка про бронежилет «Сармат» та РПС «Черсел»

Згаданий вище Alex Saint, який має досвід служби в армії США, високо оцінив переваги полегшеного бронежилета «Сармат» і РПС «Черсел» від «Балістики». Найперше автор відзначив зручність протиуламкового фартуха і коміра, наголосивши на тому, наскільки зручно трансформувати обидва елементи за потреби.

«Якщо дивитися на цей бронежилет, – каже Alex, – то він здається доволі стандартним. Однак тут є деякі незвичні і цікаві речі, яких я ніде не бачив, окрім як на “Сарматі”. Наприклад, захист паху. Він тут схований, але його можна дістати і приховати назад, потягнувши за спеціальні шворки, якщо треба. Я з таким раніше не стикався. Це просто магія. А комір можна розстібнути і привести у потрібне положення».

Блогер також зробив акцент на тому, що виріб виконаний з Cordura 1000D, оснащений системою екстреного скидання, має скелетні камербанди з плетеною стропою Murdock Webbing, на яку можна навісити бокові бронепакети. 3D-сітка – доволі велика, завдяки цьому досягається комфорт, плюс циркуляція повітря.

Цікавою деталлю йому здалась система кріплення камербандів – за допомогою поліамідних фіксаторів їх можна підлаштувати під потрібний розмір. На думку Alex, це набагато швидше та зручніше, ніж фіксація резинками. Окремо блогер вказав на ручку на бронежилеті, завдяки якій можна не лише нести сам виріб, а й транспортувати пораненого товариша.

«Бронезахист тут виконаний за цікавою технологією, – стверджує автор. – М’який протиуламковий пакет 1-го класу захисту з надвисокомолекулярного поліетилену поміщений у герметичну упаковку. Це дуже важливо, оскільки всередину не потрапить вода і не скомпрометує ваш захист. Цей поліетилен виробляється в Ізраїлі, а компанія “Балістика” вже в Україні робить усе інше – ріже, підганяє розміри, пакує. До речі, я проводив відстріл балістичних пакетів від “Балістики”. Вони все витримали, тому в мене жодних питань немає».

РПС «Черсел» також заслужив особливу увагу Alex Saint завдяки величезній 3D-сітці з великими вентиляційними отворами, що покриває всю внутрішню поверхню пояса. Всередині вміщений протиуламковий захист, що додає 10 дм2 до загальної площі захисту бронежилета, яка сягає 52 дм2.

«Скажу одразу, що це доволі комфортна річ, яка до того ж може витримати вагу дорослого чоловіка. Пояс доволі жорсткий за рахунок спеціальних вставок і балістичного пакета, що великий плюс».

Примірявши на себе обидва вироби, військовослужбовець теж залишився задоволений:

«На собі він майже не відчувається, вага розподіляється рівномірно, захист всіх можливих органів присутній. І це критично важливо зараз. Плюс ця річ може бути трансформована з бронежилета в невелику плитоноску».

Що говорить про «Черсел» і підсумок «Колчан» автор каналу «Хлопці з лісу»

Юрій Черкашин, ветеран АТО і автор каналу «Хлопці з лісу», наголошує, що РПС має різні розміри під різну статуру. А завдяки системі швидкої підтяжки на передній частині пояса є можливість відрегулювати його під формат одягу. Якщо це літо і боєць ходить в одному убаксі, достатньо стягнути його на мінімум. А взимку, коли шарів одягу значно більше, пояс можна трохи відпустити.

«Компонування підсумків на “Черселі” можна на підлаштувати під себе як вам завгодно. Це стандартна деталь, яка не вражає. Але в українського пояса, на відміну від іноземних аналогів, є одна суттєва відмінність – в нього можна вставити балістичний пакет 1-го або 2-го класу захисту, – робить акцент військовослужбовець. – Він перетворює пояс із просто засобу, на якому ми можемо транспортувати на собі оснащення, на елемент захисту від уламків».

Висловився Юрій і з приводу підсумків «Колчан»:

«Якщо бути відвертим, то я не є прихильником підсумків відкритого типу під магазини, оскільки вважаю, що у такому разі їх легше загубити. Однак у ситуації з “Балістикою” мені, можливо, доведеться змінити думку. У її підсумках магазини тримаються доволі добре. І при нахиляннях чи в разі, якщо ви надумаєте крутити сальтуху у спорядженні, вони не мають випасти. Водночас і зусилля для того, щоб їх витягти, доволі адекватне. Магазини міцно фіксуються у підсумках завдяки резинкам, які стягують їх по боках».

Блогер припустив, що резинки через певний час можуть розтягнутися і втратити ефективність. Однак коментатори розвіюють його побоювання і стверджують, що навіть після року активного використання «Колчан» тримає еластичність.

Огляд від Mil-Dot FM плитоноски М3 Pro

Без зайвих передмов блогер назвав плитоноску М3 Pro від «Балістики» найкращою на українському ринку. Однією з вагомих переваг придбання виробу в українського виробника він вважає швидку доставку, адже на відміну від зарубіжних чохлів його не доведеться чекати кілька тижнів чи місяців. Також зауважив зручність фастексів на камербандах, які скидаються як вверх, так і вниз, причому практично безшумно. А їхня форма запобігає потраплянню всередину бруду, який би заважав їх щільно замкнути.

«Через те що під час дихання ваша грудна клітина звужується і розширюється, потрібні спеціальні резинки, які забезпечуватимуть достатню гнучкість, – наголосив Mil-Dot FM. – Я бачив системи, в яких такі резинки стояли на камербандах. Здавалося б, все чудово, все дихає, але є мінус – коли ви чіпляєте підсумки, то вони можуть провисати. У “Балістики” еластична стропа, на яку закріплений камербанд, захована всередину, вона тягнеться, не заважає дихати, а підсумки не провисають, це досить гарне рішення».

Не менше автора каналу вразила система вентиляції плитоноски від бренду:

«Скажу, що з усього, що я бачив в українських виробників, це найкраща 3D-сітка. Вона реально забезпечує вентиляцію, а через свою об’ємність певною мірою виконує роль капи».

Денис «Квебек» – про захист стегон

Денис «Квебек» – військовослужбовець, інструктор та автор каналу PSDInfo – розповів про модуль захисту, який прикриває тазостегновий суглоб. Він зауважив, що ця зона також є летальною і важливо перекривати її балістичним захистом.

«Це виріб, який я використовую давно, – зізнається Денис. – З плюсів – лямка на верхньому куті модулю, яка фіксується не на РПС, а на звичайному ремені від штанів. Вона регулюється за висотою, і завдяки їй можна підтягнути виріб до самого суглоба. А лямка, яка йде навколо ноги, еластична. Відповідно, вона не статична і має затягнутися максимально. Але, коли я згинаю ногу в коліні, м’язи на стегні можуть збільшуватися в об’ємі, тож еластична лямка дає змогу балістичному захисту залишатися на місці і щільно прилягати до ноги. Тут лише один фастекс, який розташований на передній частині ноги. Тобто дуже зручно, мінімум усіляких агрегатів, максимум захисту».

Ще однією перевагою військовослужбовець визнає комплектування виробу балістичним пакетом 1-го класу захисту. Також він запевнив, що в разі потреби накласти турнікет зняття елементу не завдасть клопоту навіть із пораненою рукою. Насамкінець експерт наголосив, що модуль не сковує рухів, натомість зберігає мобільність і захищає верхню область стегна.

Висновки

Компанія «Балістика» впевнено зарекомендувала себе як лідер у виробництві балістичного захисту в Україні, який практично не має конкурентів. Висока якість продукції, інноваційні рішення, надійність та клієнтоорієнтованість роблять її вибором багатьох військовослужбовців та експертів. Якщо спиратися на самі лише відгуки у мережі, можна переконатися, що співпраця з «Балістикою» гарантує користувачам надійний захист і комфорт під час виконання службових обов’язків.

Оглядів1

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!