Історія вибору фастмагів

    Отже, ви вирішили придбати fastmagи! Неважливо як ви дійшли до цього рішення – еволюційно чи суто з питань тактичних понтів, але перед вами стоїть завдання придбати собі швидкісні магазини, щоб …
    
А далі цілі у кожного різні, власне як і спорядження – і це більш ніж правильно. Певний комплект спорядження – це не кінцева ціль і не об’єкт понтування, а інструмент досягнення тих цілей, які ви ставите для себе пріоритетними. В більшості випадків головна мотивація фастмагів – це підвищити швидкість перезаряджання та зручність використання, оскільки жорсткі стінки дозволяють набагато ефективніше маніпулювати із магазинами.

І от питання – а де їх купувати?
Зараз я розкажу суто свій бекграунд, а ви вже самостійно на базі цієї історії робіть висновки. Головною мотивацією для мене купити фастмаг було обирання вектору IPSC як основного і пробігавши одне тренування із класичними підсумками, я твердо вирішив міняти їх, оскільки невдало витягнений магазин може коштувати багато часу для фінального рахунку.

Вибір був досить широкий і представлений нижче:

- купувати з Європи\Штатів
Звісно підсумки американських брендів круті і класні, але це одразу означало досить великий цінник і довге очікування, до того ж вони не такі вже й конкурентні у порівнянні із українськими.

-купувати на Алі
Це завжди лотерея, оскільки тобі може прийти як дійсно щось прикольне, так і щось, що розлетиться за лічені дні або нормально не фіксувати об’єкти всередині. Також довгий час очікування (від 2 тижнів до 60 днів), але компенсується це дійсно низьким прайсом.

-купувати в українських виробників
Як власник одного з мілітарних брендів в недалекому минулому і людина, яка вариться в цій тематиці вже багато років, вважаю, що українські виробники – це оптимальний варіант по спорядженню, оскільки якість часто не гірша, а деколи й краща за аналоги, при цьому є можливості кастомів, хороший прайс, не кажучи вже про підтримку вітчизняного виробника. Зрештою, ви залишаєте гроші в країні, а не вимиваєте їх за кордон.

До того ж, на дворі не 2014 рік, коли шилось все часто аби де і аби як, а багато виробників лише починали свій шлях становлення, косячили, били гулі і синяки (знаю по Легіону і ситуація була аналогічна в кожного), але станом на 2020 рік сформувався пул певних виробників, які шиють добре, перевірено та якісно.

Власне з цього пулу я і почав шукати того, кому я занесу гроші за майбутні фастмаги. Правда з нього одразу випала Компанія Назву Якої Не Можна Згадувати в негативному контексті, оскільки поведінка їхня, їхнього керівництва, реакція на критику та й в принципі ставлення до колег по цеху перебувають на позначці «дно». Як стратег-маркетолог, з такого роду клієнтами я не працюю навіть за дуже великі гроші, бо це рівнозначне заляпатись у фекаліях і, як сказали люди в інтернетах: «Зараз людина швидше признається в статевих зносинах з вівцею, ніж те, що вона носить спорядження цієї компанії». А оскільки я не відчуваю статевого потягу до овець, вирішив дивитись серед тих хто залишився.

Одразу скажу, що ось ці всі варіанти фіксації, конструктивні особливості і т.д. на які часто б’ють виробники у своєму піарі по факту не мають ніякого значення в очах користувачів. Мене, як клієнта, цікавить, щоб магазин був в підсумку і не вивалювався, а якщо це відбувається – мені паралельно як воно там фіксується, якщо я став ефективнішим. Та й зрештою це не аптечка чи плейт, кожен яких може мати дуже багато конструктивних особливостей, фішечок і нюансів, а фастмаг – їх зіпсувати дуже важко, хоча і можливо.

Ключовим для мене стала ціна, оскільки різниця між варіантами на яких я зупинився – була в районі 100 грн на одному магазині, що при купівлі 3-4 штук вже давало додатковий дешевший магазин. В результаті я взяв 4 стандартні «Колчани» у «Балістиці», отримав якусь мінімальну знижку на кількості і бонусні бали на рахунку (типу кешбеку) та вже через 2 дні обкатував їх на стрільбищі.

Мої враження:
Перш за все мене дуже потішило, що підсумки шикарно фіксуються і як влиті прилягають до плейта і варбелта – не теліпаються, не вносять розсинхрону в діях і головне – вони ДУЖЕ добре фіксують магази. При цьому, якщо вам раптом доведеться кинути АРку і взяти в руки АК – то в підсумки норм залазять магазини 7.62 від Svetogor Defence (десь косо хмикнули старожили і пустили скупу сльозу).

☝Особлива фішечка, яка є в Балістика – це пластикові боковушечки, фаст кріплення моляшки і інші прибамбасики, які фірма дуже добре осідлала. Особисто мені дуже подобається навіть суто візуально магазини з цими вставочками – воно як і вирізняє їх на фоні більш ніж однорідної маси конкурентів так і просто справляє враження дорогої речі, коли тримаєш в руках.

✌З особливостей – будьте готові, що в 2 ряди фастмагів ви не навішаєте. Звісно можете спробувати, але я особисто не ризикував пробувати сплітати їх докупи, оскільки це достатньо каторжна штука. Більш того, рекомендую одразу прицінитись куди ви будете вішати підсумки, оскільки по 100 раз переплітати їх то тут, то там – дурна затія і пальці вам «дякую» не скажуть. Плести під кінець стає складно, а фіксація хлястика з пластиком після плетіння вимагатиме знання геометрії, акробатики, винахідливості та сили в пальцях. Не кажу, що це погано – просто сприймайте це як плату за дуже і дуже міцне фіксування самого підсумку.
Чогось негативного після кількох десятків дьоргань і перезаряджань у мене не знайшлось – зрештою це фастмаг, і як я казав раніше, його важко зіпсувати. Водночас, я був дуже задоволений покупкою, наслідком чого стала покупка скелетон-камербанта і чохлів під плити для мого плейта, який був у легкій комплектації (фіксувався на боках стропою 50ткою і фастексами).

Резюме:
Де купувати – справа ваша. Хтось ганяється за суперкрутою кордурою, хтось за «тру-тру» малюнком мультикама, хтось надає перевагу «мультикам-блек» - це все справа смаку і фінансових можливостей. Головне, щоб це було зручно, а ваш внутрішній мамин тактікал оперейтор був задоволений ?  

Автор: Jonathan Zatvarski


Колчани